Tüp Mide Ameliyatı Sonrasında En İyi Spor

Tüp mide ameliyatı sonrasında en iyi spor

Ameliyat sonrasında genellikle yanlış bilinen bir gerçek var ki tüp mide ameliyatı olduktan sonra spor ve diyet yapmadan kilo verme gibi durumu evet vardır ama istenilen başarı ölçüsünde asla kilo kaybedilemez veya verilen kilo korunamaz.

Ameliyat sonrasında diyetisyen ve ameliyatı gerçekleştiren doktorunuz sizlere belirli bir beslenme listesi ile hayatınız boyunca yapılacak ve yapılmayacak şeyleri söylerler.

Tüp mide ameliyatı sonrasında en iyi spor yürüyüş ve yüzmedir. Artık belediyelerin de açmış olduğu kapalı yüzme havuzları ile kış mevsiminde de yüzmek son derece kolay hale gelmiştir ki yüzme ile tüm kaslar çalışmakta ve vücut aynı orantıda kilo vermekte aynı zamanda en iyi şekilde şekillenmektedir.

Özellikle bayanlarda ve aşırı kilolu ameliyata girmiş kişilerde deri sarkmalarını önlemek için en ideal spor dalı yüzmedir.

Bayanlar için mayo şekli ise vücut şekillendirici olmasına dikkat edilmeli.

Tüp mide ameliyatından 1 ay sonra yüzme önerilmektedir. Haftada en az 2 en fazla 4 gün yüzme diğer günler ise yürüyüş yapılmalıdır. Yürüyüşler 45 dakika hızlı tempoda olmalıdır. Hem sosyalleşme hem ise hayata pozitif bakma anlamında doğada yürüyüş ve yüzmenin sadece ameliyat olanlarda değil tüm insanlarda etkileri çok büyüktür.

Küçük molalar vererek spor yapmalıyız. Daha konforlu hayat sürebilmemiz için ameliyat sonra düzenli spor yaparak bu süreci hızlandırmalıyız.