Mide Balonu

Mide balonu tedavisinde silikondan yapılmış ayarlanabilir özel bir balon kullanılmaktadır. Endoskopik yöntemle, hafif sedasyon altında, 15-20 dk süre içinde işlem gerçekleştirilmektedir. Balonunun midede kalış süresi 6 ile 12 ay arasındadır. 6-12 aydan sonra hastanın midesinden çıkarılmaktadır.

Mide Balonu Tedavisi Kimlere Uygulanabilir?

Mide balonu tedavisi vücut kitle endeksi 25-35 arasında olan hastalara uygulanabilir. Hastanın obezite cerrahisi için uygunluğu yoksa ameliyatsız bir yöntem olarak  uygulanabilir. Morbid obez hastalarının ameliyat riski bazen yüksek olabilmektedir. Böyle durumlarda hastanın ameliyat öncesinde kilo vermesi riski düşürmektedir. Bu durumdaki hastalarda da ameliyat öncesinde mide balonu tedavisi uygulanabilir.

Bu uygulama endoskopik bir işlemdir. Hafif sedasyon denilen hastanın uyku halinde dakikalar içerisinde uygulanan güvenilir, konforlu, kısa süreli bir işlemdir.

Mide Balonu Tedavisinden Sonra

Mide balonu tedavisinden sonra hastalarda bulantı ve kusma gibi şikayetler olabilir. Bu şikayetler ilaç tedavisi ile kontrol altına alınmaktadır.

Kilo verme sürecini hızlandırmak için hastalarımıza diyetisyenlerimiz tarafından beslenme düzeni verilmektedir.

Balonun kullanım süresini tamamladıktan sonra ve hastaların kilo kaybı sağlandıktan sonra aynı şekilde endoskopik yöntem ile mideden çıkarılmaktadır.

İstanbul Marmara Cerrahisinde obezite ile mücadelede ameliyatsız yöntemlerden mide balonu uygulamasını alanında 10 seneden fazla tecrübeye sahip Doçent Doktor Hasan Abuoğlu, Doçent Doktor M.Kamil Yıldız ve deneyimli ekibi başarıyla yapmaktadır. Hekimlerimize soru sormak ve tedavi hakkında bilgi almak için bizi arayınız.

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi - Cuma 8.00 – 18.00
Cumartesi 10.00 – 16.00
Pazar 10.00 – 16.00

Sizi Arayalım

    call-center

    +90 544 165 05 04

    Obezite Tedavisi Bilgi ve Danışma Hattı