Elipse Yutulabilir Mide Balonu

Allurion-Program

Allurion Mide Balonu: Hayatınızın Kontrolünü Elinize Alın

Allurion’un Mide Balonu ile 20 dakikada hayatınızı değiştirebilirsiniz! İştahınızı keserek, kilo vermeniz için size gerekli gücü veren Elipse, 20 dakikadan kısa bir süre içerisinde yutulup, kolayca uygulanabilen bir mide balonudur.

Allurion Hakkında

2009 yılında kurulan Allurion, Elipse Mide Balonu ve Zayıflama Programı ile dünya çapında binlerce kişiye sağlıklı bir hayat yolu çizmek için çalışıyor. İnsanları kendi sağlıklarının kontrolünü ellerine almaları ve kilo yönetiminde uzun süreli başarı sağlamaları konusunda cesaretlendiriyor. Elipse Mide Balonu ile danışanlarına tıbbi müdahalelerden uzak, kilo vermeyi ve sağlıklı yaşam alışkanlığı edinmeyi kalıcı hale getiren bir program sunuyor.

Programın Temelinde Yatan Bilim

Vücut ağırlığınızı ortalama %10-15 oranında azaltın.

Dünya genelinde 100,000 balon uygulamasına sahip Allurion klinik deneyler ve kanıtlarla desteklenmektedir.

Allurion Elipse Mide Balonu bir kapsül içinde, doktor kontrolünde yutulur

Mideye yerleştirilip şişirildikten sonra ise midede tokluk hissi yaratarak, açlık hissini kontrol altına alır.

Geleneksel diyet yöntemlerinin çoğunun başarısız olmasının nedeni, açlık hissiyle uzun vadede baş edilememesidir. Elipse Mide Balonu ile açlık sorununa ameliyatsız, güvenilir ve kalıcı bir çözüm getirmek artık çok kolay.

Doktorlar tarafından tavsiye edilen bu program, 16 hafta gibi kısa bir süre içerisinde vücut ağırlığınızın ortalama %10-15’ini vermenizi sağlamanın yanı sıra, 6 ay boyunca sunduğu yaşam tarzı desteği ile de sağlıklı bir hayatı kalıcı hale getirmenizi destekler

Başlangıç – Süreç – Sonuç

Kapsülü Yutun

Allurion’un Elipse Mide Balonu doktorunuz tarafından midenizde güvenli bir şekilde şişirilir.

Beslenme Destek Programımızı Takip Edin

İştahınız yeni duruma hızlıca uyum sağlar ve sunduğumuz 6 aylık medikal ve beslenme desteği sayesinde kilo vermeye devam eder, sağlam adımlarla hedefinize ilerlersiniz.

 

Vücut Ağırlığınızın Ortalama %10-15’i Kadar Kilo Verin

Kilo verme yolculuğunuzda fark yaratan bir destek sağlayan Elipse Mide Balonu, 16 hafta sonra vücudunuzdan doğal yollarla atılır.

 

Zayıflama yolculuğunuz işte bu kadar kolay bir işlemle başlar!

Allurion Elipse Mide Balonu’nun sizin için doğru yöntem olduğundan emin olmak için kilo verme hedefleriniz ve sağlık geçmişiniz değerlendirilir.

 

İçinde sönük halde bir balon bulunan kapsül yutulur. Balon, çok ince bir ipe bağlı durumdadır. Bu sayede balon midenize yerleştikten sonra doktorunuz bu dolum ipini kullanarak balonu su ile doldurur. İp balondan ayrılmadan önce balonun doğru konumda yerleştiğinden ve suyla dolu olduğundan emin olmak için röntgen çekilir. Zayıflama yolculuğunuz işte bu kadar kolay bir işlemle başlar!

 

Midenize yerleştirilen balon, midenizde belirli bir alan kaplar ve yemek için daha az yer bırakır. Yemek isteğiniz azalacağı için de daha az aç hissedersiniz. Bu durum, daha az yemenize ve dolayısıyla kilo vermenize yardımcı olur. Ayrıca tarafınıza teslim edilecek Allurion bağlantılı Akıllı Baskül ve Akıllı Saat ile Allurion Mobil Uygulaması da süreci takip etmenize ve gelişiminizi sağlık ekibinizle paylaşmanıza destek olur.

 

Yemek alışkanlıklarınızı değiştirmenize ve uzun vadede kilo vermenize yardımcı olmak için özel bir sağlık ekibi tarafından düzenli bir şekilde monitörize edilirsiniz.

Yaklaşık 16 hafta sonra Elipse Mide Balonu kendinden söner ve sindirim sisteminiz yoluyla doğal olarak vücuttan atılır. Sağlık destek ekibiniz, yeni yemek alışkanlıklarınızı sürdürmenize ve kilonuzu korumanıza yardımcı olmak için her daim sizinle iletişim halinde kalır. Allurion’un Zayıflama Programı, balon vücuttan çıktıktan 1 yıl sonraki zaman diliminde dahi kilo kaybının ortalama olarak %95 oranında korunabildiğini göstermiştir.